O nas

Węgrzyn fashion

Nasza firma oferuje

Krótkie serie oryginalnych kolekcji garniturów
Dopasowanie do sylwetki klienta każdego modelu
Indywidualne projekty z certyfikatem unikalności (ID)

Dr Paweł Węgrzyn

Projektant mody, doradca wizerunku, stylista, farmakolog kliniczny, marketingowiec i aktor.

Z wykształcenia farmakolog kliniczny, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji. Od wielu lat propagator bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii m.in. jako członek Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii.  W 2005 r. został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Marketingowy Wizjoner Roku – Marketer 2005”, w którym brali udział marketingowcy wszystkich branży. W 2016 zdobył w Berlinie tytuł najlepszego marketingowca Europy „Marketing Excellence Awards”.  Paweł Węgrzyn z zamiłowania i pasji jest także aktorem, poetą, stylistą  i projektantem mody.  W aktorstwie ma na swoim koncie już epizodyczne a także pierwszoplanowe role filmowe (“Znajomi”, scen. M.Zasowski, reż. A.Luboń, 2006; “Nie ufaj kobiecie”, scen.K.Śliwińska-Kłosowicz, reż. J.Januszyk, 2008; “Miłosny trójkąt”, scen.M.Patryarcha, reż. J.Januszyk, 2008; “Zauroczenie”, scen.A.Kwaśny, reż. R.Kosecki, 2010). Ostatnio można go było zobaczyć w mini epizodzie roli świadka ślubnego na ślubie Basi i Tomasza (Alicji Bachledy-Córuś i Mikołaja Roznerskiego)  w najnowszej polskiej kinowej komedii romantycznej „7 rzeczy …”).

Jako poeta debiutował w 1994 tomikiem „Rozstanie”, za który otrzymał na Uniwersytecie Jagiellońskim w tym samym roku Exlibris dedykowany jego osobie. Artystyczne i modowe zamiłowania są dla Niego już czteropokoleniową tradycją. Wiele lat temu rozpoczął od projektowania strojów do tańca towarzyskiego.  Od ostatnich kliku lat specjalizuje się w projektowaniu odzieży męskiej a szczególnie zestawów garniturowych prezentowanych na wielu Polskich i europejskich pokazach mody.

Moda dla Dr Pawła Węgrzyna

To już czteropokoleniowa tradycja

Pradziadkowie  Dobrowolscy przez wiele lat będąc pedagogami prowadzili  własną dużą i certyfikowaną pracownię krawiecką połączoną ze Szkołą Czeladniczą specjalizującą się w krawiectwie męskim.

Babcia Józefa Dobrowolska uzyskując w 1938 roku dyplom projektowania, kroju i szycia certyfikowany przez Paryską Akademię Mody założyła własną Prywatna Szkołę Projektowania, Kroju i Szycia. Prowadziła ją później razem z mężem  Stanisławem Strójwąsem (z zawodu artystą muzykiem i dyrygentem) aż do czasu nastania komunizmu (z przerwą w okresie wojennym) . Zasiadała także w wielu komisjach egzaminacyjnych projektowania, kroju i szycia.